MP3 Přehrávač

Kalendář aktuálně

Žádné události

Uživatelé

.

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

QTube

Video ID missing!

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval

Návštěvnost61.3%Czech Republic Czech Republic
20.7%United States United States
9.6%Slovakia Slovakia
0.9%Hungary Hungary
0.7%Poland Poland
0.7%Germany Germany
0.7%United Kingdom United Kingdom
0.4%Sweden Sweden
0.4%Ukraine Ukraine
0.4%Indonesia Indonesia

Dnes: 3
Včera: 4
Tento týden: 7
Minulý týden: 51
Tento měsíc: 137
Minulý měsíc: 218
Celkově: 637


Donate - Darujte

Thank you for your donation. Děkujeme za Váš dar.

Amount: 

Píchnuli jste!?! ... defekt sprej a knoty na čtyřkolku - defekt sprej - defekt spray - knoty na ATV a Quad

PDFTiskEmail

Diskutovat k článku můžete zde: http://4x4forum.vprdeli.com/viewtopic.php?f=10&t=4

Nejprve jedna vychytávka: Pokud uchází pneu, vezměte obyčejnou izolačku, takovou tu žvejkací (vulkanizační páska) a obtočte s ní ráfek pod tou pneu. Pomůže to.

 

Zkušenosti uživatelů Quadmania.cz:

Mám to osobně vyzkoušeno v několika případech na autě i na kolce, je schopné to zalepit menší defekt, třeba po hřebíku, a utěsnit drobné netěsnosti. Před aplikací musíš mít co nejvíce vypuštěné kolo, čím více tím lépe. Potom našroubuješ hadičku na ventilek a dnem vzhůru napustíš do gumy celý obsah bombičky, takovou bílou pěnu a hned jedeš. Spray tu pneumatiku v pohodě nafoukne a následná jízda rovnoměrně rozprostře pěnu. Ta při styku z venkovním vzduchem tvoří jakousi lepkavou hmotu podobnou žvýkačce a ta zatuhne všude kde je unik a kam se dostane. Je pořeba ale mít dobrý ventilek a na něm dobře těsnící čepičku !!! Já si takhle jednou "opravil" kolo na autě, on mimo jiné lehce utíkal ventilek, tímto sajrajtem se zalepil, a já kolo pak už nenafouknul ani kompresorem co dával 10 atm... Druhá varianta je gumu sundat a namazat obyčejným akrylovým tmelem v oblasti ráfku, ne silikonem, a znovu obout. Pěna je určena pouze pro opravy bezdušových pneu !

 

Ja mám vyzkoušené už snad vše co kdy kde u nás dalo sehnat.
1. Spray s pěnou nepomůže na kole s duší NIKDY!!
2. Spray s pěnou pomůže s bezdušáky do velikosti díry cca 6mm
3. Ultraseal pomůže skoro výhradně na bezdušových pneu, duše musí být jen malý průraz, stihne utéct a skoro vždy se užvejká ventilek případně se prodře v místě průrazu.
4. Další výrobky jako Mouse a pod jsou tak drahé, že se nevyplatí na 6 tis km i méně dávat na motocykl protože nejedu na čas, který by mě stál umístění..
5. Osvěčili se knoty a hříbky se sadou na opravy.
6. Dušové pneu se mění prostě výměnou za jinou duši, případně zalepením po rozebrání kola, takže vozím náhradní duše sebou..

Knoty se mi zdají nejlepší Maruni. Pokud knoty budeme hledat na anglicky lokalizovaných e-shopech najdeme je pod TUBELESS THREE REPAIR ATV . Mají na sobě vrstvu lepidla a jsou balené jednotlivě, koupil jsem tuhle sadu: http://www.ddpneu.cz...m-made-in-japan.html a teď už jen dokupujem náhradní knoty.

Zapněte si repro, je to možná i se zvukem :-) Dostupnost videa není garantována! Kit VK 01 pro opravu defektu knotem.

 

Další jistě zajímaé videa:

Zapněte si repro, je to možná i se zvukem :-) Dostupnost videa není garantována! PRP opravný hříbek Schrader, www.ddpneu.cz

 

Zapněte si repro, je to možná i se zvukem :-) Dostupnost videa není garantována! Univezální záplaty PRF, www.ddpneu.cz


Zapněte si repro, je to možná i se zvukem :-) Dostupnost videa není garantována! Polaris ATV Maintenance & Repair Tips : How to Check ATV Tires


Zapněte si repro, je to možná i se zvukem :-) Dostupnost videa není garantována! ATV Flat Tire Tip


Zapněte si repro, je to možná i se zvukem :-) Dostupnost videa není garantována! ATV Television Tip - About Tire Repair

 

 

Jinak ke knotům univerzální návod - Sada určená pro opravu defektů ve tvaru vpichu (např. po hřebíku) bezdušových pneumatik.

Se soupravou Vám oprava poškozené bezdušové pneu nezabere více než tři minuty! Jak jednoduché !
1. Odstraňte objekt, který způsobil defekt
2. Do díry strčte rašpli a pohybujte s ní několikrát nahoru a dolů, aby jste vyčistili a zdrsnili stěny díry.
3. Vyjměte opravný knot z ochranného obalu a navlečte do oka jehly tak aby byl knot vycentrován + můžete potřít knot lepidlem pro lepší spoj
4. Vtlačte jehlu s knotem do díry přibližně do dvou třetin knotu.
5. Vytáhněte jehlu rovně ven, rázným pohybem. Nikdy jehlou při vytahování neotáčejte 6. Přečnívající knot seřízněte.

Sada na opravu pneu po defektu osahuje:
- nebozízek / rašple pro vytvoření stejnoměrného otvoru v místě vpichu
- jehlu pro zavedení vulkanizačního knotu s přítlačným pouzdrem
- 3 ks vulkanizačních knotů 
- 1 ks ostrý nůž na seříznutí přebytečného knotu vyčnívajícího ze zalepené pneu

 

 

Jinak jistě je zajímavý i níže uvedený článek, který jsem našel zde http://www.tipcars.com/magazin-defekt-sprej-rezervu-nenahradi-3223.html :

Podle výsledků zkoušek uznávaného automobilového klubu ADAC by se motoristé měli při nákupu lepicích přípravků vyhnout zejména levným produktům ve spreji. Ty totiž zacelí jen velmi drobné defekty, navíc mají neúplný návod k použití. Test je hodnotí jako "nedostatečné". O něco lépe dopadly sety tvořené lepidlem a kompresorem - i mezi nimi však panují rozdíly. Vítěz testu Premium Seal Repair se známkou "dobrý" zvládne utěsnit větší díry, je doplněn srozumitelným návodem a nespotřebovaný může skončit v běžném komunálním odpadu. Přesto však i on má k ideálu daleko: jeho kompresor se brzy unaví a údaje z manometru jsou jen těžko čitelné. Nejslabší sada provedených zkoušek byla paradoxně tou nejdražší: Dunlop Fill&Go Premium však propadl hlavně kvůli návodu, který tvoří jen obrázky bez doprovodného textu. ADAC konstatoval, že s takovým návodem motorista nemusí zvládnout opravu většího defektu. Pozoruhodné je, že o polovinu levnější přípravek Fill&Go Standard od téže značky je vybaven srozumitelným textovým doprovodem; v testu se umístil na čtvrtém místě.

Větší otvor asi nezacelíte
Pokud se v pneumatice objeví jen nepatrná dírka, probíhá oprava lehce. Stačí do pneumatiky dostat lepidlo a s pomocí kompresoru nebo lahve se stlačeným plynem ji dohustit na potřebný tlak. Protože u malého defektu je únik vzduchu pomalý, může řidič ihned po opravě pokračovat v jízdě. Lepicí směs pronikne díky otáčení kol a odstředivým silám do místa vpichu a rychle jej utěsní. Budete-li však stejným způsobem postupovat i při opravě větších defektů, nejspíš nepochodíte. V takových případech nelze v pneumatice docílit potřebný tlak, protože dodávané minikompresory jsou jen málo výkonné. Před dofouknutím musíte vzniklou díru alespoň částečně zacelit. Proto je nutné po naplnění lepidlem chvíli pojíždět s autem na prázdné pneumatice nebo si vůz přizvednout heverem a kolem ručně otáčet. Stoprocentní úspěch ale stejně není zaručen. Lepicí přípravky Premium Seal AIO, Holt Lloyd Refenpilot, Nigrin Reifendicht a Sonax Reifenfix nejsou vybaveny kompresorem. Oprava pneumatiky v takovém případě proběhne jen způsobem, který omezí únik vzduchu před zacelením díry lepidlem. Proto se místo vpichu musí nacházet ve spodní části gumy tak, aby na něj lepidlo při plnění steklo. V praxi to znamená, že řidič potřebuje díru nejprve bezpečně objevit, což může být problém zvláště v nočních hodinách.

Pneumatika, která nepotřebuje vzduch

Rychle i pomalu
Kdo chce být s opravou rychle hotov, měl by dát přednost přípravkům Conti Comfort Kit nebo Dunlop Fill&Go Premium. Náprava defektu probíhá jen v několika krocích a navíc disponují výkonným kompresorem. S výrobky Dunlop Fill&Go Standard, Terra-S Standard, Premium Seal Repair nebo 1-2-Go trvá oprava o něco déle, protože láhev s lepidlem se musí zkompletovat, případně naplnit. Nepříliš výkonné kompresory přísluší k sadám Terra-S Standard i Premium Seal. Ještě hůře jsou na tom výrobky Elastofil, Rinder a MP. Jejich kompresory mají tak málo síly, že trvá velmi dlouho, než se podaří pneumatiku nafouknout na potřebný tlak. K tomu musíte lepidlo do pneumatiky napresovat ručně, což u elastofilu stojí mnoho úsilí. Ztížená manipulace ubrala elastofilu v testu body, které mu chyběly k lepšímu umístění. Přípravek si totiž jinak poradí i s většími defekty - pokud jde o účinnost, patří k nejlepším.Rychlé opravy dosáhnete i s výrobky ve spreji - nafouknutí plynu s lepidlem trvá několik málo minut. Spreje se ale hodí jen k zacelení nepatrných děr.

Na nouzové dojetí
Pro všechny lepicí přípravky platí, že umožňují pokračovat v jízdě pouze omezenou rychlostí a na relativně krátkou vzdálenost. S velkou škodou na běhounu, defektem bočnice nebo ventilku si chemie neporadí, totéž platí pro případ, že dojde k ohnutí samotného disku. Lepicí sada jako náhrada za rezervní kolo byla ještě nedávno výhradně doménou vozů, do nichž se rezerva jednoduše nevešla - typickým příkladem je malý Smart nebo britské Mini. Dnes však lepidlo berou na milost i velké limuzíny, jako třeba Mercedes třídy S, kde získáte rezervní kolo jen za příplatek. Argumentem pro lepidlo je úspora místa v zavazadlovém prostoru a také fakt, že relativně těžká rezerva může nepatrně zvýšit spotřebu paliva. Lepidla jsou však vhodná hlavně v zemích, kde mají silnice uklizené a v dobrém technickém stavu. Podle průzkumů ADAC se tak například německý řidič setká s defektem pneumatiky jen jednou za 150 000 kilometrů. Vedoucí technické zkušebny společnosti Dekra Petr Říha navíc upozorňuje, že majitel auta nemůže jednoduše vyjmout rezervní kolo a nahradit jej lepicí sadou: "Rezerva zvláště u malých aut někdy plní i funkci deformační zóny." Bez rezervy tak mohou jezdit jen automobily, u nichž to připouští jejich výrobce. Obvykle jsou to modely, které disponují signalizací úniku tlaku vzduchu, a řidič tak má šanci odhalit defekt ještě dříve, než dojde ke zničení samotné pneumatiky.

joomla template