MP3 Přehrávač

Kalendář aktuálně

Žádné události

Uživatelé

.

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

QTube

Video ID missing!

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval

Návštěvnost60.6%Czech Republic Czech Republic
20.7%United States United States
9.4%Slovakia Slovakia
0.9%Germany Germany
0.9%Hungary Hungary
0.7%Poland Poland
0.7%Slovenia Slovenia
0.7%United Kingdom United Kingdom
0.4%Sweden Sweden
0.4%Ukraine Ukraine

Dnes: 3
Včera: 9
Tento týden: 20
Minulý týden: 51
Tento měsíc: 150
Minulý měsíc: 205
Celkově: 633


Donate - Darujte

Thank you for your donation. Děkujeme za Váš dar.

Amount: 

Uživatelská recenze čtyřkolky DINLI CENTOR 700.

PDFTiskEmail

Diskutovat k článku můžete zde: http://4x4forum.vprdeli.com/viewtopic.php?f=32&t=47

Dle: http://www.drevojedrevo.cz/cz/dobre-zkusenosti-s/dinli-centor-700

Uživatelská recenze čtyřkolky DINLI CENTOR 700.

Tenhle stroj jsem si koupil jako čistě pracovní pro dopravu na místo těžby v těžkých podmínkách, pro přibližování dřeva v lese, pro tažení přívěsného vozíku s dřevem nebo drtičem. Velmi jsem zvažoval zakoupení malotraktoru, který má výhody v možnosti napojení další techniky (sekačky). Poměr cena výkon mě přesvědčil ve prospěch čtyřkolky a svoji roli hrála také možnost rychlé dopravy na těžce přístupná místa.Dodavatelem čtyřkoly i servisních služeb je pan Vejvoda, www.atv-centrum.cz , jehož precizní služby doporučuji.

Doprava do místa těžby v těžkých podmínkách.
Je -20 stupňů Celsia, všude leží půl metru sněhu a vy musíte jet vykácet souše do rokle, kam je přístup jenom v zimě přes pole. Čtyřkolku jsem doplnil nákladním košem na přední nosič a na tohle místo (2 km polem a sněhem) mě dopraví i se spolujezdecem, i s lehkým vozíkem (750 kg) i s pilami, kanystry, sekerou a ostatním náčiním. Se zařazenou 4x4 a v případě tažení vozíku i s redukcí. Doprava v létě po silnici do rychlosti 90 km/h, bez redukce a 4x4.

Tažení přívěsného vozíku s naloženým dřevem nebo drtičem.
Jedině s redukcí a 4x4, zato v pohodě. Max zatížení je 1t dřeva na vozíku s nájezdovou brzdou, v terénu jenom zkopce, po cestě a silnici i do mírného kopečka. Se 750 kg vozíkem i přes pole pod sněhem (ale neubírat plyn !). Pozor na bláta a písky, kde se zahrabete.

Přibližování dřeva v lese
Kládu do 25 cm a délky 5m odtáhnete na řetězu na kouli v pohodě, tenčí mohou být delší. Pochopitelně redukce a 4x4. Maximální boční náklon odhaduji 15-25 stupňů. Kopec se dá sjet a vyjet do 30 stupňů. Při tažení dřeva z kopce se dá využít efektu, kdy vás kládat "drží" za ocas, takže můžete sjíždět i docela drsná klesání, sjezdovka barvy červené. (Do té doby, než se kláda za Vámi "utrhne").

Nenaplněná negativní očekávání
Tahá jako divá. Tažné zařízení se nedeformuje.
Spotřeba je rozumná.
Minimum poruch.

Mouchy
Plasty tohohle Thajvance nemají rády mráz. Po opravdu drobné kolizi s jedním nepozorným řidičem na pravý bok v silném mrazu (mínus 15 stupních Celsia) popraskaly a ošklivě se vytrčily.Sedadlo (a pod ním přístup k baterii) je do zadní kapotáže uchyceno dvěma "výstupky" z UH, sedadlo se dá do karoserie zasunout nepřesně a po dosednutí se ozve křup a výstupek už nevystupuje. Nicméně sedadlo drží na svém místě i na jednom "výstupku". Se strojem jsem absolvoval jednu kolizní situaci v terénu, kdy se mi chytilo kolo za kolej a potom za tímhle kolem vyjela čtyřkola mimo cestu. Na první pohled bez následků, nicméně po delší době se začala rozjíždět geometrie. Po důkladné kontrole byl zjištěn "nedovařený svár" na rámu, který se při téhle kolizi otevřel. Zavařeno bez dalších následků. Vysvětlení, kovaná duralová ramena jsou tak pevná, že to potom nemusí zvládnout rám. Při plném plynu i zatížení na silnici začal vynechávat motor. Mohla za to uvolněná fajfka na svíčce. Drobnost, za to se stává opakovaně. Zastavit, upevnit, pokračovat v jízdě.

joomla template