MP3 Přehrávač

Kalendář aktuálně

Žádné události

Uživatelé

.

srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

QTube

Video ID missing!

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval

Návštěvnost61%Czech Republic Czech Republic
17%United States United States
7.5%Poland Poland
4.4%Slovakia Slovakia
2.5%Germany Germany
1.4%Russian Federation Russian Federation
1.4%Sweden Sweden
0.5%Romania Romania
0.5%France France
0.5%United Kingdom United Kingdom

Dnes: 1
Včera: 5
Tento týden: 45
Minulý týden: 28
Tento měsíc: 88
Minulý měsíc: 161
Celkově: 502


Donate - Darujte

Thank you for your donation. Děkujeme za Váš dar.

Amount: 

Oblečení vhodné na čtyřkolku, které jsem otestoval na mé ATV v zimě asi při -12 stupních Celsia (když jsem dojezdil bylo asi -18 stupňů) .... pozn. a nebyla mi zima :-)

PDFTiskEmail

Oblečení vhodné na čtyřkolku, které jsem otestoval na mé ATV v zimě asi při -12 stupních Celsia (když jsem dojezdil bylo asi -18)
.... pozn. a nebyla mi zima :-)

Z pátka na soboru (4.12.2010) jsem byl jezdit. Jak všichni víte, celou republiku extrémě zasáhlo počasí. U nás bylo během pár hodin až 40 cm sněhu prašanu a k vůli větru i obrovské závějě. U nás na Moravě kolabovala jak silniční doprava, tak i železniční. V tuto extrémní noc jsem otestoval nejen níže

Diskuze k vhodným botám a oblečení na čtyřkolku naleznete zde: http://4x4forum.vprdeli.com/viewtopic.php?f=42&t=17

Pořadí ve kterém jsem měl oblečení na sobě:
Termotriko **, Tričko BW (Bundeswehr) tmavě zelené olivové, dvě velmi tlusté fleecová bundy černé (ADLER Unisex Fleece Jacket), bunda AČR ECWS.
Běžné slipy **, termospodky **, vložka do kalhot ECWCS, kalhoty AČR ECWSbr> Obuv ICEBUG SORIX BLACK model 2011 a vlněné ponožky ručně pletené z velmi tlusté 100% vlny **.
Rukavice lyžařské **,
Kukla pletená černá vojenská, přilba otevřená, brýle Bliz Active Carbon (oražnové UV skla - jezdil jsem v noci)
--------------------------------

Bunda AČR GORE-TEX vz.95 ECWS

Original komplet, který používá Armáda České Republiky.

K oblíbeným výstrojním součástkám v Armádě České republiky patří maskovací oděv do nepříznivého počasí vyrobený s využitím technologie GORE-TEX© jehož součástky jsou označovány zkratkou ECWCS z anglického „Extended Could Weather Clothing System“ (oděvy do zvlášť chladného počasí).Maskovací oděv z tohoto materiálu je určen pro extrémní klimatické podmínky, chrání uživatele proti vodě do 8 atm., chrání proti větru a prachu. Materiál je prodyšný – propouští vodní páry od uživatele a udrží suché teplo a tím zajišťuje vhodné klimatické podmínky uvnitř oděvu. Všechny švy jsou zavařeny svařovací páskou, která zajistí potřebnou nepropustnost v místech, kde je oděv sešívaný a prošívaný. Kvalita oděvu je ověřena ve všech klimatických pásmech světa. I když jde o výrobek s komplikovanou technologií výroby, lze drobné poškození speciální textilie opravit svépomocí s využitím zavedených souprav pro opravy. Vzhledem k ceně oděvu je užitečné o této možnosti vědět.

Kalhoty maskovací ECWCS jsou speciální výstrojní součástka používaná AČR. Kalhoty ECWCS jsou určeny pro použití v nepříznivých povětrnostních podmínkách (déšť, sníh, vítr, teploty až do velmi nízkých hodnot). Není určena k nošení jako běžný stejnokroj. Nosí se jako převlek přes tyto součástky podle aktuálních povětrnostních podmínek: termoprádlo lehké TERMO, termoprádlo zimní TERMO, vložky TERMO do kalhot a jejich kombinace. Lze doplnit stejnokrojem vzor 95, v tom případě je však nutno počítat se sníženou funkčností oděvu z hlediska odvodu vlhkosti (potu) od těla. Pokud kalhoty ECWCS mají optimálním způsobem plnit svoji funkci a zabezpečit co možno nejlepší ochranu v extrémně nepříznivých povětrnostních podmínkách, je nutno dodržovat tyto zásady nošení. Jako spodní prádlo používat termoprádlo lehké a termoprádlo zimní, případně oboje současně podle aktuálních teplotních podmínek. Jako další zateplovací vrstvu používat vložku TERMO do oděvu ECWCS z materiálu fleece. Při použití kombinace těchto součástek je nejlépe zajištěn odvod vlhkosti (potu) od těla. Při středně těžké fyzické zátěži je tento systém oblečení dostatečný i do -25ºC. V případě nouzové krátkodobé ochrany proti dešti lze oděv maskovací ECWCS použít jako převlek přes stejnokroj vzor 95, v případě nutnosti dlouhodobé ochrany je nutno oděv používat v kombinaci s výše uvedenými speciálními součástkami.

Vložka do kalhot ECWCS používaná AČR.
Klimatická oblast použití - středoevropská a extrémně studená. Vložka do kalhot má dlouhé nohavice, v přední části je rozparek, přední díly jsou v kolenní části zdvojeny základním materiálem. V rozkrokové části je použit úplet s vyšší prodyšností. V pase je stažena pruženkou a tkanicí. Nohavice jsou ukončeny pružným lemem. Hmotnost 330 g. Ve většině případů jsou vložky do kalhot lehce použité nebo vlivem špatnému skladování v tzv. netknutých zásobách mírně odřené. Tato vada nemá žádný vliv na funkčnost. Tato vložka je dodávána pouze při objednání kompletu kalhot maskovacích ECWCS, NELZE JI OBJEDNAT BEZ KALHOT MASKOVACÍCH ECWCS.

Poznámka ke kompletu - Original komplet, který používá Armáda České Republiky GORE-TEX vz.95 (ECWCS)

Bunda:
2 kapsy kryté klopu
stahovatelná kapuce, boky a pas
nastavení manžety rukávu pomocí suchého zipu
na pravé straně VELCRO panel
Kalhoty:
zapínání na zip
šňůrky na utažení nohavic a pasu
dvě boční kapsy na zip

--------------------------------

ADLER Unisex Fleece Jacket Hi-Q 360 g/m2 černá L
Luxusní celopropínací, unisexová fleecová bunda
Atraktivní sportovní design.
Ramena kryta oděruvzdornou, nepromokavou PAD tkaninou
pro zvýšení životnosti výrobku a odolnosti povětrnostním vlivům.
Antipeelingová úprava omezující žmolkovitost materiálu.

Materiál: 100% PES, Fleece, 360 g/m², doplnkový materiál: 100% PAD 210 T, RIP-Stop

  • Kód: s31866-ADLER Unisex Fleece Jacket Hi-Q 360 g/m2 černá L
  • Výrobce: ADLER-značkový textil

--------------------------------

TTričko německé armády BW

Zimní boty:
Bližší informace k zimní obuvy jsem popsal zde: http://4x4.vprdeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=294:otestoval-jsem-zimni-obuv-vhodnou-na-tykolky-ice-bug-sorix&catid=24:ochrana-a-vychytavky&Itemid=17

Kukla pletená se třemi otvory - černá

 

Přilba Tornado

 

Brýle Bliz Active Carbon:

Poznámka: ** Nevím už kde jsem to kupoval a kolik to stálo, či co to je ... pokud to zjistím, dodatečně to doplním :-( Níže uvedený obrázek je jen pro oživení (nejsem zde, ani já, ani to oblečení ... jak to bude možné, nafotím a dodám)

joomla template