MP3 Přehrávač

Kalendář aktuálně

Žádné události

Uživatelé

.

srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

QTube

Video ID missing!

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval

Návštěvnost61%Czech Republic Czech Republic
17%United States United States
7.5%Poland Poland
4.4%Slovakia Slovakia
2.5%Germany Germany
1.4%Russian Federation Russian Federation
1.4%Sweden Sweden
0.5%Romania Romania
0.5%France France
0.5%United Kingdom United Kingdom

Dnes: 1
Včera: 5
Tento týden: 45
Minulý týden: 28
Tento měsíc: 88
Minulý měsíc: 161
Celkově: 502


Donate - Darujte

Thank you for your donation. Děkujeme za Váš dar.

Amount: 

Odpojovač vybité akumulátoru, inteligentí nabíječka gelovek nejen pro Dinli 700cc a nákup motobaterie... aneb neposílejte akumulátor do věčných lovišť

PDFTiskEmail

Diskutovat k článku můžete zde: http://4x4forum.vprdeli.com/viewtopic.php?f=12&t=50

Souvisejicí články:
http://4x4.vprdeli.com/...ochrana-a-vychytavky&Itemid=17
http://4x4.vprdeli.com/...zavady-a-poruchy&Itemid=18

POZOR - jakékoliv informace a návody na našem webu a této stránce jsou pouze informativní. Je nutné si přečíst vždy návod, který je součástí daného výrobku. Veškeré postupy provádíte na vlastní riziko!!! Než se do něčeho pustíte, tak si nastudujte řádně problematiku a také si prověřte, zda vůbec máte oprávnění k takové činnosti. Vždy vše provádějte v souladu s platnou legislativou a také vždy s ohledem na maximální bezpečnost !!! Pokud nejste svéprávní a plnoletí, opusťte tyto stránky!

Tak taky mě to donutilo dnes po mé chybě koupit akumulátor pro mou Dinli Centhor 700cc. Nabíjel jsem ji Bosh nabíječkou, ale nevěděl jsem, že není určena pro tzv. gelovky až moje motobaterie odešla do věčných lovišť. Proto jsem objednal dnes accu pro Dinli (YUCELL Motobaterie AGM 12V 18Ah / YTX20L-BS za 1139,- Kč s DPH). Jinak výrobce http://www.yucell.com/ Původně jsem tam chtěl dát originální akumulátor GTX20L-BS, ale vzhledem k ceně jsem radši objednal jucelku ... snad budu spokojen.

Rychlost načtení tohoto návodu (pdf souboru) je závislý na rychlosti Vašeho internetového připojení !

 

Jinak zprovoznění gelovky (aktivace AGM / VRLA) je v podstatě např. i tady - zapěnte si repro, je to možná i se zvukem :-) Dostupnost videa není garantována!

Proto, abych už nabíjel akumulátor jak mám, tak jsem objednal i nabíječku CTEK, MULTI XS 5.0, 12V, 0.8/5A za 1749,-Kč s DPH od firmy BATTERY IMPORT s.r.o.(specialista na autobaterie, ale také dovozce a distributor všech ostatních druhů baterií a článků.) http://www.battery-import.cz/

Jedná se o nástupce CTEKu Multi XS 4003. Je to profesionální nabíječka autobaterií a motobaterií CTEK Multi XS 5.0. Nový model nabíječe CTEK s názvem Multi XS 5.0 je nástupcem nejprodávanějšího typu Multi XS 4003. Hlavními inovacemi typu jsou vyšší nabíjecí proud (5A) a osmifázový profil s "rekondičním" režimem (podobně jako u Multi XS 7000).

Zapěnte si repro, je to možná i se zvukem :-) Dostupnost videa není garantována!


Popis nabíječky autobaterií CTEK Multi XS 5.0:
Spolehlivost: CTEK SWEDEN vyvíjí a konstruuje unikátní sérii nabíječů pro všechny typy olověných akumulátorů a to jak pro osobní tak i pro profesionální využití.
Jednoduchost: Nejsou zapotřebí žádné znalosti. Plně automatické nabíjení zajistí 4 polohy nabíjení (malé akumulátory, normální a větší akumulátory,nabíjení při nízkých teplotách, regenerace hluboce vybitých akumulátorů) pro běžné ošetření i pro údržbu.
Zregeneruje váš akumulátor: Oživuje hluboce vybité akumulátory. Ideální pro sezonní vozidla. Vhodná: Pro nabíjení akumulátorů od 1,2 - do 110Ah (udržování, konzervační nabíjení až 160Ah). Pro všechny druhů auto a moto baterií.
Odolnost: Robustní nabíječ, který odolává prachu i vodě (krytí IP65). Bezpečnost: Ochrana proti jiskření, přepólování a zkratu. Nepoškozuje citlivou elektroniku.

Návod k nabíječce pro Vaši Gelovku od CTEKu (MSX-5) - Rychlost načtení tohoto pdf souboru je závislý na rychlosti Vašeho internetového připojení !


Dále se chystám podle níže uvedeného článku CBčkáře vybastlit i níže uvedenou elektroniku ... o zkušenosti se podělím později.


Mnozí z vás na portejblech používají bezúdržbové olověné akumulátory.To aby jsme jim nezkracovali životnost je nutné dodržovat určitá pravidla. Mezi ně patří i nutnost sledovat napětí baterie při používání a nedopustit vybití pod zátěžové napětí 10.5V. Při poklesu pod toto napětí dochází v baterii k chemickým pochodům, které trvale baterii znehodnocují a snižují trvale její kapacitu. Proto je výhodou si postavit jednoduchý indikátor, který vám přesně ukáže kdy baterie poklesla na kritické napětí a je nutné přestat z ní ždímat energii.

 

Na stavbu takového pomocníka jsem použil málo známý integrovnaý obvod řady TL77.. (cca 20Kč). Princip obvodu je patrný z blokového schématu.Hlídané napětí je přivedeno přes interní dělič (R1= 7,8K a R2= 10k) naschmittuv klopný obvod, kde se porovnává s interním referenčním napětím 2,5V. V případě poklesu napětí pod tuto mez jsou aktivovány výstupy: 5 a 6 ( 6 je negovaná). Po opětovném zvýšení napětí dojde se zpožděním k reaktivaci výstupů. Prodlevu určuje kapacita připojeného externího kondenzátoru na vývod č.3. Následuje samotné schéma zapojení. Pokud byste místo pouhé signalizace svítivou LED chtěli aktivovat třeba nějaký bzučák, nebo donutit zařízení aby se rovnou odpojilo je možno přes spínací tranzistor aplikovat relé. Nazanačuji to přerušovaně ve schémátku.

Trimrem lze jednoduše nastavit různé napětí při kterém se bude Led rozsvěcovat. Pro náš účel nastavujeme, tak že připojíme nejdříve na svorky zdroj 10,5 voltu a trimrem pomalu otáčíme než dioda začne reagovat. Pro ověření připojíme regulovatelný zdroj napětí a voltmetr.

 

Autor článku o odpojovači dobíjení: Jerry Nové Město (329CB16) alias Pavel Vondra
Zdroj článku o odpojovači dobíjení: http://www.volny.cz/cb16/bast.htm

 

Bucharovi poznámky a moje dodatky ke schématu odpojovače a k provedení:
Asi použiju START relé a nebo tzv. startovací relé o trvalém proudu 300A (Start relay 300Amp). Jinak je dobrý výběr třeba zde http://e-shop.adventure-biker.cz/index.php?l=cz&p=682_cdi-civky-regulatory-startery-fajfky/6747_startovaci-rele ... zajímavé je i třeba 80A relé zde http://www.ges.cz/cz/am3-12p-GES05701313.html

Jinak existují i jiné elektronické odpojovače zátěže při podpětí třeba zde:
http://www.amapro.cz/datove_zdroje/knihy/nabijece/nabijece_108.php
http://filipo.g6.cz/bastleni/ostatni/odpoj-pb-aku
http://www.elektronikacz.borec.cz/Data/Odpojovac%20pro%20oloveny%20akumulator.htm
http://www.zajic.cz/odpojovac/odpojovac.htm
http://www.elher.com/Moduly/odpojovac.htm
http://www.pcforum.sk/schema-odpojovac-olovenych-akumulatorov-vt10505.html

Pokud to někde nechce odpojovač elektronický, tak je možné použít např. tento mechanický:

 

U Dinli, ale i oststaních ATV to mnozí zapojují do větve před naviják ... ten může způsobit samovybíjení, ale dokonce jsou známi př. kdy k vůli tomu začalo i hořet. Takže ten odpojovač baterky je opravdu důelžitou vychytávkou asi pro každou pracovní čtyřkolku.p>

 

Níže uvedené slova jsou už jen pro vyhledávače:Yucell, Yucell Industy Limited, battery, batteries, powersports, motorcycle, scooter, ATV, watercraft, snowmobile, lawn mower, charger, battery maintenance, battery safety, battery storage, spring startup, battery dealer, battery distributor, battery literature, Poweroad, PR, battery manufacturer, battery exporter, Chinese battery, Lead, Acid, gel, Rechargeable, Sealed, Lead-Acid, VRLA Battery, SLA Battery, AGM Battery, UPS Battery, Telecom Battery, Solar Battery, Rechargeable Battery, Automotive Battery, Motorcycle Battery, MF Battery, Battery Manufactory, Industrial Battery, BATTERIER, BATTERIES, Batterier, jetski, BATERIE, BATTERIE, BATER, BATERIAS, AKKUMUL, NOVOSTI, VOOR, NYHETER, meer, AKUMULATORI, BATERII, mult, POUR, PENTRU, mehr, TOROK, mere, AKUT, BATTERIJEN, AKUMULATORY, quads, VOZILA, enemm, BATTERIEN, boats, Batterie, Baterii, vozila, Akumulatorji, Bater, Baterie, pentru, AKUMULATORJI, BATTERY, mais, motos, Akumulatori, pour, voor, Batterijen, quad, Baterias, Akkumul, caravans, caddies, torok, Batterien, Akumulatory, khoz, motorcycles, LEISURE, FRITID, samochod, GOSPODARSKA, constru, SEMI, autocaravanas, autoille, stroje, NOTICIAS, motocicletas, ENJE, UUTISET, NOWO, Akut, MOTORNA, NOUTATI, NOVIDADES, WHERE, AKUMULATORA, jetskis, NIEUWS, ACTUALIT, moto, BATTERI, nych, MOTO, ticas, acquascooter, wodnych, rokhoz, rakennuskoneille, MOTOCICLETAS, motoslitta, gradbene, motorsykler, sneeuwscooters, motoren,tovornjake, MOTORFIETSEN, MOTORKER, nieve, linja, motorker, ROKHOZ, MOTORSYKLER, motorcykel, SNOWMOBILE, MOTORRAD, Motorrad, Jetski, VEHICLES, Quad, Snowmobile, kolky, agricultural, lantbuksmaskiner, snowmobil, RASKAAN, KALTUSTON, kuorma, potovalne, MOTOCYKLY, bussar, NYTTOFORDON, applications, vodní, motocykly, lastvagnar, MOTORCYKEL, engins, auta, kladn, AUTA

joomla template