MP3 Přehrávač

Kalendář aktuálně

Žádné události

Uživatelé

.

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

QTube

Video ID missing!

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval

Návštěvnost61.3%Czech Republic Czech Republic
20.7%United States United States
9.6%Slovakia Slovakia
0.9%Hungary Hungary
0.7%Poland Poland
0.7%Germany Germany
0.7%United Kingdom United Kingdom
0.4%Sweden Sweden
0.4%Ukraine Ukraine
0.4%Indonesia Indonesia

Dnes: 3
Včera: 4
Tento týden: 7
Minulý týden: 51
Tento měsíc: 137
Minulý měsíc: 218
Celkově: 637


Donate - Darujte

Thank you for your donation. Děkujeme za Váš dar.

Amount: 

ATV a QUAD - První pomoc technická

PDFTiskEmail

Diskutovat k článku můžete zde: http://4x4forum.vprdeli.com/viewtopic.php?f=12&t=46

Než se obrátíte na technickou podporu, přečtěte si odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

1. Je možné příhlásit vaše čtyřkolky k SPZ a jezdit s nimi na veřejných komunikacích ?
ANO. Všechny čtyřkolky (ATV), které nabízíme je možné přihlásit k SPZ a jezdit s nimi na veřejných komunikacích.Modely Xquad Xplorer a Hardworker jsou homologovány pro 2 osoby a mohou tak na nich jezdit současně 2 osoby. Tak je to i vyznačeno v malém a velkém technickém průkazu. Se čtyřkolkou od nás dostanete čistopis velkého technického průkazu. Takže nebudte mít žádné problémy s přihlášením čtyřkolky. Registrace se dělá na dopravním inspektorátu v místě Vašeho bydliště. Postup je stejný jako při přihlašování nového vozidla. . Doklad o povinném pojištění je třeba si sjednat předem. Povinné ručení na naše ATV stojí u České pojištovny asi 780 Kč na rok. (ATV s hmotností do 400kg)Po zaplacení poplatku 500 Kč dostanete SPZ, malý technický průkaz a můžete vyrazit.

2. Přivezl jsem si čtyřkolku, mačkám spínač zapalování , ale neděje se vůbec nic. Startér ani neotočí.
Nezapomeňte, při startování současně stisknout rovněž ruční brzdovou páčku (pravá). Startovací mechanismus je aktivní pouze se stisknutou brzdovou páčkou.Před opětovným pokusem o nastartování se stisnutou páčkou se ujistěte, že máte zařazený neutrál.

3.Slyšel jsem, že motor u Xplorera a Hardworkera je velmi dobrý. Jakou má asi spotřebu?
Motory jsou v licenci Honda a jsou jednak velmi tiché při nízkých točkách , ale také dost silné a spolehlivé. Zatím jsme na ně neměli jedinou reklamaci. Spotřeba je silně závislá na stylu jízdy a terénu, ve kterém se pohybujete. Při kombinované jízdě ve městě a na veřejných komunikacích je kolem 2-4l/100km.

4.Jaká je záruka ?
Záruka na všechny výrobky je 2 roky, pokud není u výrobku uvedeno jinak.

5.Jaký řidičák potřebuji na čtyřkolku?
Pro řízení čtyřkolky na naších silnicích stačí řidičák skupiny B(osobní auto).

6.Co potřebuji při koupi na splátky?
Doklady nutné k vyřízení žádosti o úvěr do 200.000Kč (pouze dva doklady totožnosti)
Akontace 10%
Občanský průkaz,
Druhý doklad totožnosti např.: Řidičský průkaz, Cestovní pas, Průkaz zdravotní pojišťovny, Zbrojní průkaz, Platební karta
Úvěr je zprostředkován na počkání do 1hod.

7.Slyšel jsem, že od výrobce je uměle omezený výkon pomocí restriktoru sání, a že plný výkon motoru je možné dosáhnout odebráním tohoto restriktoru. Je to pravda ?
Ano je to tak. Restriktor výrobce dává z bezpečnostních důvodů kvůli začítečníkům.Když odebereme restriktor sání vzduchu, dostane motor plný výkon a sportovní zvuk. Odebrání restriktoru není složitá záležitost. Postup je podrobně popsán v návodu, který je ke stažení zde

 

8.Koupit Čínu nebo Japonce?
Kdo má na Japonce tak si ho koupí, kdo nemá koupí si Čínu. Doporučuji si přečíst tento článek mluví za vše:

------------------------

Koupit čínu ano a proč ne! Aneb, zpověď prodejce:

Stále více propírané téma.
Ano dokolečka dokola a stále znovu se potýkáme s tím, čemu všichni říkají „ Žlutá pomsta „ anebo „ rozsypaná rýže „ a také „ čínský šrot „ doslovně . Názory na toto téma se velmi různí.

Jsem velko prodejce motocyklů z Asijského trhu. Sám jsem majitelem dvou čínských motorek, které jezdím (hoby) a japonské Yamahy R1 . V tomto oboru se pohybuji od svých 13 let, (dnes 30letý ) pokud se do toho dají počítat i Jawky (fichtly), na kterých jsme všichni, krom mladších rozníků než já, začínali a také se nejvíce naučili.
Už tenkrát jsem si koupil Pincka s tím, že byl levný a věděl jsem co mne čeká. Přesto jsem neváhal a lehal pod něj den co den a stále vylepšoval k obrazu svému. Dnes místo Pionýrů přišla doba Asijských motocyklů, které značně převyšují kvalitu pinců a Babetek z oné doby . Co do desingu i technických vymožeností, které pravda jsou většinou jen vábničkou než funkční specialitkou. Ale k věci!
Mnohdy prodávám motocykl člověku z kterého vyzařuje dojem ,,zaplatil jsem 25.000,- tak ať je to bez závad‘‘. Vážení asi nikdo z Vás si neuvědomuje, že doba kdy 20.000,- byly velké peníze je dávno pryč!! Ano jsou to peníze nemalé, na ulici neleží, je to hromada řízků, chleba a svíčkové. Ale také hodnota za kterou si dnes pořídíte středně dobré kolo, nebo celkem dobrý Notebook, a nebo slušný telefon. Každý si myslí jaký vývar mají prodejci z prodeje takové motorky . Moji mílí, pokud prodáte motocykl za 25.000,- bývá většinou jeho nákup kolem 13-14tis a to si každý řekne a to je snad malá provize? Z těchto 25ti tis platíte marži každému prodejci což bývá 18-23% z celkové částky motocyklu, zbytek je na nákup dílů na sklad pro reklamaci, nájem skladových prostorů pro motocykly , pokud máte štěstí a máte 1-2 zaměstnance, který každý z nich bere kolem dnes min 15.000,- k tomu odvod státu, reklama, inzerce . Tak a teď si zkuste spočítat kolik takových motocyklů je potřeba prodat, aby to mělo nějaký význam. Jo je to velké číslo, měsíčně tak zhruba 50kusů, a to když se povede tak se jde koupit šiška salámu a sklenice okurek, chleba a bude oslava, protože to taky mohlo být naposled a příští měsíc může být hůř.
To nemluvím o zimním období. Dále také o dovozcích, kterých je nesčetně, co přivezou motocykly z NĚMECKA , HOLANSKA a bůh ví, všude se to dnes prodává. Ti prodají 10 motocyklů pod jménem František Vomáčka. Po měsíci firmu zruší, ale je tu nová, Vomáčka František a záruky které se vztahovali na první firmu jsou fuč a je tu nová, ta po měsíci opět zmizí a je tu další a tak dokolečka dokola. Ani nemluvím o tom, jakým způsobem jsou motocykly od takových prodejců postavený a připravený. (Bez urážky, ale všichni víme o čem mluvím). Tím dochází k tomu, že ceny jsou menší a menší, záruky hůře prokazatelné, pokud je někdo drží. Uvědomte si, pokud koupíte stroj o 10 tis. levnější než od velko prodejce, je to príma - ušetříte , ale jak přijde první problém, je to pouze na vašich nervech ustát vymlouvání se a odmítání uznání garancí, pokud se vůbec dovoláte. Protože firma už neexistuje. A pak všichni nadávají co je to za čínský šmejd . Uff, je to opravdu náročné!!!

A pak to přijde!!!!!!!!!
Dobrý den, zakoupil jsem u vás motocykl a po 800km mi upadl šroubek z předního blatníku, co s tím uděláte? ( co bych dělal, kupte si ten šroubek a je hotovo, práce na 5min a ten hovor byl dražší než oprava)
Pane co jste mi to prodal, ta motorka se chvěje, něco s tím asi je, celé to vibruje!!
- ano pane motocykl vibruje, zkuste se svést na Harley Davidsonu a pak vám tyto vibrace přijdou směšné
Ani mi nezkoušejte říkat, že to bylo levné a přijeďte to opravit !!
- Jistě motocykl je za velmi nízkou pořizovací cenu, není to Lamborghini , abychom nastartovali pokaždé auto a jeli přes půl republiky za pánem který si nesklopil stojánek a nenastartoval.
Pane něco mi tam cinká .
- ano cinká stačí si napnout řetěz a vše pomine
Co mám dělat mám vytahaný řetěz.
- šmarjá tak ho našponujte)
Co se stalo motocykl jsem nepoužíval celou zimu, baterka je vybítá nejde nabít a motor nechce naskočit. !!!
- jistě motocyklová baterie je velmi malá a neudrží svou kapacitu věčně, a především ne v zimě v -15 stupních . V každé příručce je jasně napsáno jak s baterií zacházet při delším uskladnění , a pokud klesne její napětí pod 6-8 voltů většinou je s baterií ámen. Jistě i benzín v karburátoru není věčný a po 4 měsících není čemu se divit. Takže vypustit plovákovou komoru a nechat natéct čerstvý a je po problému.
A mnoho jiných podobných mnohdy i sprostých proslovu po telefonu. Samozřejmě někdy je závada těžší a opravdu je chyba v konstrukci, ale pokud si někdo koupí cestovní enduro za 34900,- a jede s ním do lesa a hopla dáme si 2 m skok a nebo pár bahenních boulí , tak se asi jistě nebude divit, že šrouby se musí častěji dotahovat a kontrola stroje je častější ba i denní. Koukněte na profil crossaře, mají stroje mnohdy za 400-600 tis. a po každé vyjížďce dělají údržbu. Takže u motocyklu za 34.900,- se na ni vykašleme, ta to nepotřebuje????
Sakra lidi, kde je to naše staré přísloví na světe všem známe? Máme přeci zlaté ručičky. Za totality se tu vyráběli jiné šmejdy, horší a na to už asi každý zapomněl!!! Čína je stále komunistická rozvojová země.
Vážení odpověď je jednoduchá. Pokud si koupím pěkně nablýskaného Trabanta či Wartburga, nechci určitě aby jezdil 200km/h byl tichý velmi pohodlný a bezporuchový. Ano není to Ferrari ani Porsche, Yamaha, Honda či jiný výrobce. Každý jste svéprávný a pokud si koupím někde v akci bourací kladivo za 890,- Kč, tak asi s ním nebudu ve firmě vrtat každý den do skonání světa že?

Zajímavý příběh z terénu:
Prodal jsem motocykl 50 Chopper , max. rychlost 45 km/h, 2 koníky splašené při/7000ot/min. Dotyčný pán si koupil motocykl pro sebe a sám váží kolem 85 kg. Max nosnost motocyklu je 160kg. Nechci urazit jeho drahou polovičku - dámu již v letech +- 70 kg odhad. Pán po 14-ti dnech rozčílen a rozpálen do bělá volá:
,, Jak je to možné, vždyť to v každém kopci jede 30-40 km/h, po rovině max. 60 km/h a to nesmí být proti vítr. Mám ve sklepě Pionýra a ten jezdí líp a nehoupe se tak, chci to vrátit je to krám.‘‘
Odpověď: Váženy pane když jste si motocykl kupoval, jistě jste věděl jaký má výkon, že je to 50ccm obsah, je to 4takt, ten je krapet línější, ale o to déle vydrží, jeho konstrukční rychlost je daná 45km/h a vy s váhou vaší + manželka jedete 30-60km/h. To je dobrý výkon na tak malý motor a to nemluvím o tom pane, že by jste motor v záběhu neměl zatěžovat a nepřesahovat max. rychlost. Je to napsané v příručce, jistě jste si ji řádně přečetl.
,,Jistě celou jsem ji přečetl a neučte mne jak zajíždět nový motor, sám vím nejlíp jak na něj. „
Konec rozhovoru? Ne ne má to pokračování!!
Po týdnu :
,, Dobrý den, už mám toho plné zuby motorka nechce nastartovat už je vybitá baterie a ani na páku nechytne, chci odstoupit od smlouvy tečka‘‘
Odpověď: Chápu Vaše rozhořčení, ale pokusme se to vyřešit v klidu ano? Máte tam benzín?
,, jistě nejsem idiot‘‘
Samozřejmě to nikdo neřekl, je zapnutý benzín?
,,Si ze mě děláte srandu ne? Jistě, že je zapnutý.‘‘
V pořádku mátě přepnutý vypínač motoru na řidítkách do polohy pro běh nmotoru?
,,Jaký vypínač, žádný tu není‘‘
Jistě pane, že je na prvém řidítku. Určitě jste si přečetl příručku jak zacházet s motocyklem?
,,Jistě aha už ho vidím jo už jsem to přepnul stále netartuje, přijeďte si pro to nebo to dám to do televize a tam Vám ukážou ‘‘
Jistě pane a máte sklopený boční stojánek? Je tam totiž bezpečností pojistka proti nežádoucímu nastartování a zábrana proti případnému neštěstí rozjetí, či poskočení motocyklu ze stojánku, ale to vše jistě víte je to napsané v té příručce pro užití a tu jste jistě četl!!
,, Ne to tam není, stojí na stojánku sklopím to a zkusím………… jeje ono to už jede co s tím bylo?‘‘
Nic pane jen neumíte ovládat motocykl, přečtěte si návod v příručce a bude vše v pořádku uvidíte.
,, Jojo udělám to nezlobte se naschlednou‘‘
Ani to není konec příběhu!!! Za další zhruba měsíc.
,,Dobrý den, tak mne napadlo, nešlo by udělat něco s tím motorkem aby to jako krapet jelo lépe?‘‘
Ale jistě upravím motor na větší obsah převrtáním a budete mít o celých 5 koní více to je hezké, že?
,,No to by bylo príma‘‘
Stalo se, motor jsme upravily, pánovi poslali 350 km přepravní službou a čekali kdy to přijde.
Za týden.:
,,Pane ono to sice pěkně jede, ale žere to víc benzínu, jak to? „
Jistě úprava motoru převrtáním logicky zvedne spotřebu benzínu, což je u tohoto motoru cca 0,8-1l zanedbatelné.
,, … a taky se mi zbarvil výfuk do modro fialova, to se mi nelíbí chci ho vyměnit asi je vadný, a taky mi odešla žárovka v zadním světle a nesvítí kontrolka na blinkr‘‘
Jistě motor vytváří nyní větší teplotu a tím se barví výfuk, žárovku snad není problém vyměnit a kontrolní žárovka taktéž.
,,No, ale pane já to mám stále v záruce, tak proč bych to dělal. Přijeďte mi to vyměnit, jinak odstupuji od kupní smlouvy !!‘‘
Bylo zbytečné se s pánem dohadovat o věcech, na které se záruka nevztahuje a podléhá běžnému opotřebení. Měl jsem v blízkosti řidiče s autem a tak jsem ho tam poslal. Motocykl přivezl vyměnili jsme žárovky utáhli šrouby, našponovali a namazali řetěz, dofoukli kola atd … ,vše bez nároku na peníze, jen pro dobré jméno firmy. Nic nám to nevezme, max. přidá, že?
Zhruba po 2 týdnech.:
,,Dobrý den, já už opravdu tu motorku nechci, když jedu s manželkou na ryby tak škrtáme výfukem o silnici, je už ohnutý a odřené místo rezavý, je to krám, to radši budu jezdit zpět na svém Pionýru, toho vždycky roztlačím a vždycky dojede‘‘
Vážený pane, pokud jedete na ryby i s manželkou, jistě počítáte s tím, že jste těžcí, navíc batoh s výbavou, svačinka, lahvinka, židlička, rádio, nedělní oběd v sobě atd… viďte?
,, No jistě, jedu přece na ryby !‘‘
Ano samozřejmě, takže si jistě pamatujete, že v příručce je napsáno maximální zatížení a nezapomeňte také na to, že to není Enduro a cestou k rybníku nejedete po asfaltu, nýbrž po polňačce, a ta je samá díra ne?
,, No a co to má s tím společného, můj Pionýr to zvládal 20 let a nebyl problém!‘‘
Tak když jste byl s tím Pionýrem do prdele tak spokojený, proč jste si kupoval nový motocykl? Vaše závady nejsou závažného původu ani nejsou po sobě několikrát jdoucí. Takže Vám tyto závady jako záruční neuznávám!!!
,, Tak to ještě uvidíme, kdo s koho‘‘ !!!!!!!!
Stále není konec!!!!
Po půl roce mi volá obchodník pro zmíněný kraj, že má na prodejně pána, který se dožaduje navrácení peněz za motocykl, který nejede a už si sním neví rady . Po předání dotyčného k aparátu jsem dospěl k názoru, že to nemůže být nikdo jiný než pan Potížista.
Dobrý den, jaký máte problém?
,, To jste zase vy? Zase to nejede, jel jsem na ryby a samo se to zastavilo a už to nejde, zase!!! Co to je jako za motorku, že to pořád nejede?‘‘
Takže znovu, máte benzín, máte pustěný benzín, svíčka je v pořádku?
,, Ano vše je tak, jak má být !‘‘
Jistě samo z ničeho nic bezdůvodně se motor nezastaví. Máte dost oleje v motoru????
,, Co já vím, je to v záruce, tak o to se staráte vy snad né‘‘?
- Samozřejmě motor byl bez oleje a zadřený. -
Jistě jste si přečetl příručku, kde je napsáno, že před každou jízdou je potřeba zkontrolovat stav benzínu, oleje, světla atd., jak stanovuje vyhláška.
,,Jezdím 40let, neučte mne vyhlášku a na výměně oleje jsem byl před půl rokem u Vás!!‘‘
Ano , ale to je před půl rokem, kolik máte najeto?
,, 4500km teprve a pořád nějaký problém, už to nechci vraťte mi moje peníze!!!‘‘
Ano a jistě jste si přečetl příručku a tam je napsáno, že garanční prohlídka je po 300, 2000, 4000 km, a vy máte 4500 km. Takže jste nejen zanedbal běžnou údržbu motocyklu, ale porušil jste i podmínky pro garanční servis a tím přišel o záruku!!
,, Co, že já, že jsem něco porušil?!? Takový krám mi prodáte a pak ještě tohle?!? No počkejte, pošlu na vás televizi a noviny, Čoiku a uvidíte‘‘
Jistě, určitě nemají nic jiného na práci, než tohle.
No a takových příběhů mám v zásobě několik desítek a možná za těch 5 let této práce i stovku. Některé více postavené pro právo zákazníka, ale otřelá věta za málo peněz málo muziky tu sedí doslovně . Takže co vlastně na závěr?
No asi toto, kdo chce kvalitu Japonce kupte si Japonce!!
Kdo na to nemá, kupte si Číňana. Pokud nejste alespoň krapet zruční, buď se to naučte nebo nesedejte na motorku, protože kdo jiný má znát stav svého motocyklu, než jeho majitel. A to platilo za starých časů a platit bude stále, dokud se dvě kola budou točit na silnicích a nebo někdo nevymyslí lepší zábavu.

Zdroj: http://motochina.cz/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2009010003

David Kůrka
technický ředitel společnosti
V.D.O. Moto s.r.o.
tel. 604 208 347
tel. 354 621 999
fax. 354 622 592
www.vdomoto.com

joomla template