MP3 Přehrávač

Kalendář aktuálně

Žádné události

Uživatelé

.

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

QTube

Video ID missing!

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval

Návštěvnost61.3%Czech Republic Czech Republic
20.7%United States United States
9.6%Slovakia Slovakia
0.9%Hungary Hungary
0.7%Poland Poland
0.7%Germany Germany
0.7%United Kingdom United Kingdom
0.4%Sweden Sweden
0.4%Ukraine Ukraine
0.4%Indonesia Indonesia

Dnes: 3
Včera: 4
Tento týden: 7
Minulý týden: 51
Tento měsíc: 137
Minulý měsíc: 218
Celkově: 637


Donate - Darujte

Thank you for your donation. Děkujeme za Váš dar.

Amount: 

Dinli 700 - Tlumič řízení (STREAMLINE BILLETANIUM STEERING STABILIZER)

PDFTiskEmail

Na Dinli určitě potřebnou věcičkou je tlumič řízení ( streamline non-rebuildable atv stabilizers ).  Tlumič řízení vyobrazený vpravo je pro závodní účely, má 7 stupňů nastavení útlumu. Pouužití na stroje : LT-R450, YFM660R, YFM700R, DS650, YFM350X, YFZ350, YFZ450, YFM350R, DS450 a uživatelé Dinli 700 jej také používají.

Někteří uživatelé si je nejen na Dinli nechali namontovat. Prý to ale neni problém, má to dvě objímky, jedna jde na tyč a druhá někam na rám. Musí se s tím jezdit jako s autem bez posilovače. Tzn.veškeré manévry pokud možno v pohybu, při zastavení je to dřina. Žádný univerzální posilovač řízení neexistuje, neboť je to velmi sofistikované zařízení, které má jenom pár čtyrkolek a je to drahou a složitou věcí. Tlumič řízení nezhoršuje za normálních podmínek tuhost, protože píst jde pouze s minimálním odporem. Kamarád ho má na motorce, kde jsou několikansobně užší řidítka a nemá problém. Nemůžete prostě počítat s tím, že zatočíte a hotovo. Musíte tomu pomoci stylem jízdy a plynem a pozicí v sedle. Chvíli to trvá než se to naučíte. Taky je důležité, jak máte nafoukáno. Na mix ježdění je dobré 0.5 atmosfér. Jinak se nadřete jako koňi. Jinak je dobré mít vyvážená přední kola a v podstatě do maximálky se to ani nehne. Jde taky o to, jaké máte gumy. Jestli máte nějaké brutální traktory, tak si na silnici moc nezajezdíte!

Myslet si, že po namontování tlumiče řízení půjde otáčet snadněji je omyl!!! Ba naopak! Řízení bude ježtě možná o trochu těžší než bez něj...(je třeba překomat odpor pístnice... podle polohy tlumiče 1-7... popřípadě 1-11) Hlavní výhoda je v tlumení rázů do řídítek při nerovnostech... To znamená, že když přejedete velký kámen bez tlumiče, kolka vám uhne ostře do boku... zato s tlumičem zachová téměř přímý směr...

Jiný uživatel na fóru píše ... To, že by šlo po namontování tlumiče snadněji pohybovat řízením si nemyslím, ale také ne hůř, protože žádný odpor pístnice, nemusíš překonávat. Proč, protože tam není. Pochybuju, že by si kamarád dal tlumič řízení na Bandita a pak se pral z řízením. Prostě při zatáčení žádná pomoc, ale taky žádný odpor. Je to trochu jako pásy v autě, když táhneš pomalu, tak nic, cukneš a stojí.

Reakce jiného uživate po proběhlé montáži tlumiče řízení:
15 min. práce, imbus a dva 13 klíče. Výsledek - Super. Je to znát už po ujetí pár metrů. Odpor žádný, protože tlumičem se dá pohybovat volně rukou.V akci to prostě stáhne všechny štosy od děr a podobně. Zatím to mám nastavené na 3 st. ze 7. I tak můžete najet šikmo na obrubník v docela slušné rychlosti, aniž by vám to urvalo ruce. Ze všech možných vychytávek a doplňků asi jeden z nejsmysluplnějších. Nákup u fimry Tomico s PPL 4.700,- Kč. Myslím, že je to i bezpečnostní prvek, protože všichni známe, jak to dopadne, když někde něco chytneš kolem a pak musíš kolku víceméně nechat osudu a jenom opatrně dobržďovat.

Mám ho standartně na stupni 4. Dnes jsem ho dal v terénu na šesstku (max.je 7). To už trochu cítíš pří zatáčení, ale mastil jsem to po poli 60kou a kola jak štafle. Na tu 4 dobrý na normální ježdění. Bez odporu a díry, nebo nerovnosti na silnici, který tě jinak různě rozhazujou cítíš jenom jako, že si něco přejel, ale odezva do řidítek je téměř nulová. Úplně cítíš, jak to ty řidítka přidrží. Ale to je mžik a nemá to žádnou prodlevu, můžeš okamžitě zatáčet, nebo cokoliv jiného. Stojí to sice bůra, ale jak říkám kdybych měl jenom těch 5.000,-Kč a měl bych si vybrat co na kolku, tak tlumič by byl na 1.místě.

Jinak se dá sehnat asi za $132.98 + doprava např. zde http://www.cheapcycleparts.com/products/102123-streamline-bts-s54-s-dampeners-streamline-non-rebuildable-atv-stabilizers-silver

 

Článek je složen z více příspěvků různých uživatelu níže uvedeného vlákna diskuzního fóra - jedná se o takový přehlednější výcuc nejužitečnějších informací, které však nemusí být pravdivé (obrázek si musíte udělat sami). Jakékoliv inofrmace zde uvedené jsou bez jakýchkoliv záruk a veškeré úpravy a vychytávky děláte na vlastní riziko (nenesu za ně jakoukoliv odpovědnost)!

 

Zdroj textů: http://www.quadmania.cz/forum-detail/?ft=1988&fid=6&pgr=3&c=1&rpl=140107
Zdroj obrázků:
http://ledvaj.rajce.idnes.cz/TLUMIC_RIZENI/

joomla template